História

Decilitr Rumu sa oficiálne zrodil po dopití 17. rundy piva na 17. ročníku Pivného behu Bratislavou dňa 21.9.2013.  Začiatky kapely siahajú až k Veleslavnému klubu Rychlé pípy. Myšlienka spríjemniť si život veselými, melodickými pesničkami, plnými piva, rumu a ostatných nepostrádateľných súčastí hospodských životov každého z nás, skrsla v hlavách gitaristu Miša A. a Džonyho už dávnejšie. Nasledovalo obdobie nezáväzného hrania pre zábavu a komponovania veselých svižných songov. Keď ich počet dosiahol zaujímavú hranicu, padlo rozhodnutie skúsiť dať iniciatíve reálne kapelové kontúry. Realizácie tohto pokusu sa chopil pôvodný spevák Roxor, ktorý danú tému nadhodil ex-bubeníkovi Labovi. Ten sa k nápadu postavil pozitívne a hoši si následne plácli na spomínanom Pivnom behu. Partu v krátkom čase doplnil druhý gitarista Mišo T. a basák Mirko. Začiatkom leta 2015 vystriedal Labka bubeník Peťo, s ktorým sme si užili dva roky plné piva, rumu, srandy a zúrivého hoblovania.
V lete 2016 pribudol do party basák Maňo - od prvej sekundy naša krv (ehm pivo) a bojovník na správnom mieste.
V lete 2017 zasadol za bubenícky stolec motor kapely - bubeník Bubo, ktorý okrem zníženia vekového priemeru obohatil Decilitr Rumu zásadným spôsobom aj po hudobnej stránke.
V septembri 2021 zaskočila za zraneného Maňa basáčka Lenka, ktorú sme už zo svojich osídiel nepustili. Okrem muzikantských kvalít priniesla do Decilitru Rumu aj prepotrebný a dovtedy absentujúci šarm a nehu - samozrejme striktne metalového charakteru...
Začiatkom roka 2023 uvoľnil Mišo T. gitarový stolec, na ktorý zasadol starý harcovník Maňo, vymenivší basičku za gitku, čím sa započala k radosti nás všetkých nová epocha Decilitru Rumu. 

Muzika

Decilitr Rumu čerpá z odkazu československého metalového a punkového undergroundu, ktorým sme boli všetci od útleho detstva intenzívne formovaní. Hráme energický pivný krčmový Metal, naša hudba je charakteristická relatívnou jednoduchosťou, ale zároveň rýchlosťou a tvrdosťou. Veselé, hravé melódie sú doplnené zábavnými textami s prevažne hospodskou tématikou.
 

Zostava

Lenka Kubová - basa

Dano "Bubo" Gajdoš - bicie

Marek Ivanič - pravotočivá gitara, zbory

Mišo Andraščík - ľavotočivá gitara, spev